Aktywna Polonia w Wiedniu zaprasza.

Sep 2


2 6
. Sezon Działalności  POLONEZ POLONEZ Österreichisch-Polnischer Verein für Kunst und Freizeit POLONEZ  POLONEZ   26. Sezon Działalności

Tel.: (+43 1) 714-58-01, 961-95-1 2 ; www.polonez.at, info@polonez.at, skype:polonez.at, www.facebook.com/stowarzyszenie.polonez,


Z niezwykłą przyjemnością, serdecznie zapraszamy na kolejną, 43. już nasza wiedeńską Polonijną Premierę, organizowaną w ramach prowadzonego przez nas od 2 000 r. cyklu imprezowego KINO POLSKIE.

 

26. Sezon Działalności, rozpoczynamy międzynarodową filmową adaptację, opartego na prawdziwych wydarzeniach, światowego bestsellera URIego ORLEVa, o tym samym co powieść tytule – „BIEGNIJ CHŁOPCZE BIEGNIJ”.

Zapraszamy na poruszający, choć wcale nie pesymistyczny film, który jest owocem kooperacji niemieckich, francuskich i polskich twórców filmowych, z udziałem m.in. plejady aktorskich gwiazd polskiego kina. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia na wielkim ekranie, niezwykłego pod każdym względem filmu, w reżyserii laureata OSKARA – PEPE DANQUART.

 

BIEGNIJ CHŁOPCZE BIEGNIJ”to niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. To historia o sile nadziei i odwadze. Film, tak jak i powieść, jest odą na cześć życia, wiary i nadziei. W imieniu własnym i Twórców filmu – serdecznie zapraszamy.


Jednorazowy, pokaz filmu odbędzie się w niedzielę, 14 września br., o godz. 17:30, w Kinie Megaplex Gasometer/kino 1 2


Pewnie sprawimy wielu z Państwa radość informacją, że film prezentowany będzie ze specjalnej oryginalnej kopii, uwzględniającej cztery występujące w filmie języki: polski (ok.80 %), niemiecki, hebrajski i rosyjski, a całość tłumaczona jest na j. niemiecki (napisy na dole ekranu). W takiej wersji film prezentowany jest na wyjątkowych pokazach specjalnych.

 

Po pokazie filmu zapraszamy do kinowego foyer na tradycyjną premierową lampkę wina. Nie zapomnimy też o młodych widzach i tych „co za kółkiem“. Zapraszamy też na degustację nowego gatunku bardzo urodziwych i smacznych polskich jabłek (?!). Te wyjątkowo popularne w tym roku w Polsce owoce, znane są pod roboczą, dźwięczną  nazwą – „putinówka”.


I jeszcze jedno bardzo ważne! Niestety, tym razem nie udało nam się zawiadomić Was drogą elektroniczną w pierwszej kolejności, a jeżeli dodamy do tego, że prawie wszyscy wrócili już z wakacji, to nie trzeba chyba zapewniać, że rezerwacje miejsc nabrały mocnego przyspieszenia.  W tej sytuacji nasza prośba,  żeby nie czekać  na ostatnią chwilę, wydaje się być w pełni uzasadniona.  Drodzy Państwo, tego filmu nie powinno się przegapić!

 

Prosimy też o przekazanie naszej wiadomości, na zasadach starych słowiańskich Wici, Waszym przyjaciołom i dobrym znajomym.


Informacje dot. filmu i jego wiedeńskiego pokazu, zdjęcia, zwiastuny, ceny biletów i zniżki (specjalne!), plan sali, możliwości :rezerwacji online oraz dojazdu do kina i … wiele więcej: http://www.polonez.at/2014/Biegnij/infoBiegnij_1.htm  .


W sprawach informacji i rezerwacji miejsc, jesteśmy do telefonicznej dyspozycji – (+43 1) 714-58-01 lub 961-95-1 2  – codziennie w godz. 10:00-14:00 i 16:00- 2 2 :00 (również w weekendy). Kontaktować się z nami można również za pośrednictwem komunikatora Skype >skype:polonez.at< (zawsze mamy włączone głośniki).


Prosimy też o przekazanie naszej wiadomości, na zasadach starych słowiańskich Wici, Waszym przyjaciołom i dobrym znajomym. Serdecznie zapraszając, łączymy równie serdeczne pozdrowienia. Wasze, już od przeszło 2 5. lat, Stowarzyszenie / Verein POLONEZ

shareEmail this to someone
email

Alexandra Rempel

Alexandra Rempel wrote 881 posts

Post navigation


Schreibe einen Kommentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>