Jesteś niepowtarzalna, jesteś niepowtarzalny, rozdział 2.

Gdy moje córki były małe, wpadła mi w rące piękna bajeczka dla dzieci, napisana przez Max Lucado:“Jesteś niepowtarzalny.“

Produkt-Information

(http://amzn.to/1ffmyqq )

Ta krótka historyjka nauczyła mnie bardzo wiele.

Malutkie drewniane kukiełki , wyrzeźbione indywidualnie przez bardzo dobrego rzemieślnika, żyły sobie szczęśliwie w malutkim miasteczku. Było tak dopóki ktoś z mieszkaniców wpadł na pomysł porównywania się ze sobą. I tu zaczął się dramat. Od tego momentu kukiełki zaczęły się oblepiać naklejkami. Szarymi, brzydkimi okrągłymi, gdy coś im się w kimś niepodobało, albo pięknymi złotymi gwiazdkami, gdy im się coś w tej osobie spodobało. Ze strachu przed oceną, niektóre kukiełki przestawały nawet  wychodzić na ulicę!

 

Ale dzięki jednej kukiełce-dziewczynce, zwnej Lucia, która nie chciała się bawić w taką „grę“, zmiana w miasteczku mogła nadejść. Ona wierzyła w to co mówił do niej jej rzemieślnik-stworzyciel, bardziej niż w to co mówiły do niej inne kiełki .A on mówił do niej tak, gdy go odwiedzała w warsztacie na wzgórzu: “ Ja cię stworzyłem – jesteś niepowtarzalna. A to co ja robię nie ma rzadnej skazy!

W krótce i inna kukiełka, Puncinello skończył brać udział w tej destrukcyjnej „grze“  i całe miasteczko zaczęło się zmieniać.

Ty też jesteś niepowtarzalna, ty jesteś niepowtarzalny.

Podaruj to uczucie i innym współmieszkańcom ziemi,

bo każdy z nas jest niepowtarzalny, na swój sposób.

Miłego dnia, wśród niepowtarzalnych!

shareEmail this to someone
email

Alexandra Rempel

Alexandra Rempel wrote 881 posts

Post navigation


Schreibe einen Kommentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>