Grażyna Słomka i jej Filmland Polen.

Grażynka na Berlinale 2014

Grażyna Słomka i Filmland Polen to jedna dusza i ciało.

Miałam okazję ją poznać na  Światowym Forum Mediów Polonijnych: http://mforum.vot.pl/ na którym spotykali się aktywni ludzi polskojęzycznych, polonijnych mediów, lub tacy jak Grażyna, którzy rozpowszechniają polską kulturę w kraju, w którym obecnie żyją.

A że Grażynka kocha film, bo jest  i  z zawodu filmowcem, żyjąc w Północnych Niemczech, postanowiła tam pokazywać w kinach miejskich  polskie filmy. Udało się jej to tak dobrze, że Festiwal Filmów Polskich tzw. Filmland Polen, przeobraził się w instytucję kulturalną, która ma już 12 lat.

Ale przekonajcie się sami i odwiedźcie jej stronę internetową: http://www.filmlandpolen.de/index.php?id=16&L=6 na której możecie dowiedzieć się więcej o niej i Filmland Polen .

Filmland Polen istnieje także na FB: https://www.facebook.com/FilmlandPolen?ref=stream

Pani Słomka chętnie udziela wywiadów na temat polskich filmów i nie tylko- jeśli ktoś z Was pracuje w radiu polonijnym, lub telewizji, możecie się z nią skontaktować.

A tu zaproszenie na tegoroczny  Festiwal:

Serdecznie witamy.
Już dziś chcemy poinformować o programie 12.  Festiwalu Nowego Filmu  Polskiego  – Filmland Polen, który rozpocznie się w 29, 30 31 marca 2014.
Polsko-Niemieckie FilmForum e.V. Hannover, Grażyna Słomka i kina komunalne w Hanowerze, Hamburgu i Lubece w 2014 roku zapraszają:

  • od marca do grudnia na nieustające święto polskiego kina
  • niepowtarzalną atmosferę
  • na nowe polskie filmy fabularne z 2012 i 2013 roku
  • spotkania i dyskusje z artystami z Polski
  • filmy dla dzieci – MAŁA AKADEMIA FILMOWA
  • obchody 70 urodzin Krzysztofa Zanussiego
  • Wydarzenia Specjalne – z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W imieniu Grażynki wszystkich serdecznie zapraszam!

P.S.

Grażyna prowadzi także audycję radiową w Hannoverze, w  Radiu Flora: http://www.radioflora.de/contao/index.php/vergiss-nicht-die-musikgaerten-polnische-und-internationale-chansons.html

a dla Radia Funkhauseuropa robi reportarze o przeróżnych festiwalach filmowych. Ostatni o Berlinale 2014 : http://www.funkhauseuropa.de/sendungen/polskimagazynradiowy/berlinale392.html

shareEmail this to someone
email

Alexandra Rempel

Alexandra Rempel wrote 881 posts

Post navigation


Schreibe einen Kommentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>