Podróżować jak Marco Polo.

Venice In Black And White.

Karnawał się właśnie skończył…

W Wenecji wczoraj na pewno było bardzo pięknie i kolorowo.

Kiedyś bardzo dawno temu urodził się tam Marco Polo, który mając 17 lat wyruszył w 1271 roku na niesamowicie interesującą, ale i niebezpieczną wyprawę “ Jedwabnym Szlakiem.“ Podróżował ze swoim ojcem i stryjem, którzy byli handlarzami.Wiele faktów z tej podróży otulone są legendą.

Ja już od dzieciństwa byłam zafascynowana jego podróżami, ale wczoraj miałam okazję obejrzeć wspaniałą dokumentację, na temat tej podróży i przygody.

Bardzo sympatyczny autor przewodników, Bradley Mayhew: http://bradleymayhew.blogspot.de opowiadał w fascynujący sposób o historiii i kulturze regionów, które sam za jednym razem, przemierzył śladami Marco Polo, używając oczywiście orginalnych zapisków „II Milione.“, spisanych dla Marco przez Rustichello da Pisa. „Przeczytaj tą książkę, a znajdziesz skarby i wielkie cuda.“ -tak zaprasza nas Marco do wspólnej podróży…

Kto zna język niemiecki, może ten film obejrzeć w 5 częściach via YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=D_1f9p14ieI.

To świetny film dla wszystkich podróżujących na Wschód, a także dla tych, którzy na codzień mają do czynienia z ludźmi pochodzącymi z tych krajów!

Ja znam Włochów, Izraelczyków, Syryjczyków, Turków, Irańczyków i Chińczyków. Oni przyjechali do Niemiec z przeróżnych powodów, a ja poznaję ich kulturę na żywo- to wspaniały przywilej!

Takie  piękne filmy pomagają mi jeszcze głebiej zrozumieć ich sytuację. Powstają mosty…między kulturami!

Miłego oglądania.

 

shareEmail this to someone
email

Alexandra Rempel

Alexandra Rempel wrote 881 posts

Post navigation


Schreibe einen Kommentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>